Fotografie, socha, objekt – Tomáš Dvořák a kol.

Můžeme doručit do:
21.6.2024
181 Kč
Skladem (2 ks)

Fotografie je bytostně hraničním fenoménem. Osciluje na hranici pomíjivého a trvalého, dynamického a statického, zjevného a skrytého, vědy a magie, informace a věci, pravdy a fikce, umění a průmyslu, profesionálního a amatérského, soukromého a veřejného, dokumentu a monumentu, analogového a digitálního, globálního a lokálního, jednotlivého a obecného, jednotného a množného. Hraniční fenomény jsou obtížně uchopitelné, nelze je totiž jednoznačně a trvale vymezit a identifikovat pomocí metodologických, konceptuálních, estetických či politických kategorií a norem. Hranici nezakoušíme jako okamžité překročení demarkační linie, nýbrž mnohem spíše jako postupné zjištění, že jsme již v jiném, cizím světě. Zkoumání rozhraní je proto vždy povýtce osobním příběhem, analýzou a zhodnocením vlastní zkušenosti takové mezní situace. 
V této knize se texty historiků a kritiků umění, filozofů, sociologů a umělců soustředí na rozhraní mezi fotografií a sochou: věnují se jejich historickým i současným vztahům od problematiky fotografické reprodukce sochařských děl po vzájemné prolínání obou druhů v umění a kultuře.

Kategorie: Fotografie
Autor: Hynek Alt, Filip Suchomel, Hana Buddeus, Václav Janoščík, Tomáš Dvořák, Petra Šemíková, Josef Ledvina, Ladislav Šerý
Editor: Tomáš Dvořák
Nakladatel: NAMU
Rok vydání: 2018
ISBN: 978-80-7331-466-8
Jazyk: česky
Počet stran: 222
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: