Squadron – Jan Matoušek, Vojtěch Veškrna

Můžeme doručit do:
2.12.2022
599 Kč 544,55 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Kniha pro všechny nebeské jezdce, milovníky typografie, fotografie a letectví. Vizuálně povznášející publikace je rafinovanou autorskou reflexí jednoho ze základních morálních pilířů československé historie – strhujícího příběhu československých pilotů, od RAF za 2. světové války až po současnou základnu taktického letectva v Čáslavi.
Ve jménu lásky, odvahy a svobody, tedy hodnot, za něž českoslovenští stíhací piloti pokládali své životy, ji vytvořila autorská dvojice Jan Matoušek (grafický designér) a Vojtěch Veškrna (fotograf).
Publikací provází “písmová rodina” Squadron – tedy současná interpretace typografie z 2. světové války, kterou Matoušek vytvořil na základě filmového dokumentu z britských leteckých základen z roku 1942. Fotografickou část utváří nově zdigitalizované a z velké části dosud nepublikované snímky z archivu legendárního Ladislava Sitenského z let 1939-1942 v pozoruhodné souhře se současnými fotografiemi Vojtěcha Veškrny z vojenské letecké základny v Čáslavi.
Právě nově vzniklé písmo, zdigitalizované romantické negativy a současné technicistní snímky se až překvapivě doplňují – kniha díky nim buduje vzdušný historický most mezi minulostí a současností. Poskytuje tak naprosto výjimečný úhel pohledu na téma českého letectví.
Útvar navíc doplňují texty předního leteckého historika Jiřího Rajlicha, autentické materiály z deníků dvou českých stíhačů či velký rozhovor se současným pilotem Janem Tvrdíkem (21. ztl Čáslav, Flying Bulls Aerobatic Team). 
Squadron vylétá z hangáru Bigg Boss Books v limitovaném nákladu 500 kusů v prosinci 2019. Je čas připojit se k té správné peruti!

Kód Kód: 6283
Kategorie: Fotografie
Nakladatel: Bigg Boss
Rok vydání: 2019
Autor: Jan Matoušek, Vojtěch Veškrna
ISBN: 978-80-907383-5-5
Jazyk: česky
Počet stran: 280
Grafika: Jan Matoušek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: