Jaromír Funke – Avantgardní fotograf / Avant-Garde Photographer / Photographe d`avant-garde / Fotograf der Avantgarde

Můžeme doručit do:
19.6.2024
290 Kč
Skladem (1 ks)

Jaromír Funke (1896–1945) patří k nejvýznamnějším osobnostem české i světové fotografické avantgardy. Jeho díla jsou zastoupena v zásadních uměleckých institucích od Muzea J. Paula Gettyho v Los Angeles přes Muzeum moderního umění v New Yorku a Pompidouovo centrum v Paříži až po Muzeum fotografického umění v Tokiu. V poslední době nechybí v žádných seriózních dějinách fotografie nebo encyklopediích fotografů. Trvalo však dlouho, než bylo jeho důležité místo v meziválečné fotografické tvorbě plně uznáno nejenom v českém, ale i v mezinárodním kontextu. 
Publikace Jaromír Funke - avantgardní fotograf - nezahrnuje příklady ze všech částí jeho tvorby, ale zaměřuje se výhradně na avantgardní díla osobitě a mnohdy velmi progresivně rozvíjející podněty kubismu, abstrakce, nové věcnosti, konstruktivismu a surrealismu. 

Jaromír Funke Avant-Garde Photographer 

Jaromír Funke (1896–1945) is one of the most important figures of Avant-garde photography amongst the Czechs and also internationally. His works are in collections of important art institutions ranging from the J. Paul Getty Museum in Los Angeles, the Museum of Modern Art in New York, and the Centre Pompidou in Paris all the way to the Tokyo Photographic Art Museum. In recent years he has also appeared in all the serious histories and encyclopaedias of photography. But it has taken a long time to acknowledge Funke’s importance. 
Our exhibition focuses on his Avant-garde photographs, which in a distinctive and often highly forward-looking way, elaborate the impetuses of Cubism, abstract art, New Objectivity, Constructivism, and Surrealism.

Kategorie: Fotografie
Nakladatel: Kant
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-7437-243-8
Jazyk: česky, anglicky, německy, francouzsky
Počet stran: 60
Typ vazby: brožovaná / paperback

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: