Svěžest vody

Můžeme doručit do:
19.6.2024
397 Kč
Skladem (2 ks)

Na sklonku americké občanské války, těsně po Lincolnově Prohlášení o osvobození otroků, opouštějí černošští bratři plantáž svého bývalého pána. Vychutnávají si čerstvě nabytou volnost v sousedním lese, kde je záhy najde jeho demokraticky smýšlející vlastník. George Walkera právě zastihla zpráva, že jeho jediný syn padl v barvách Konfederace, a rozhodne se, že Prentisovi s Landrym nabídne příležitost vydělat si na cestu na Sever a zúrodní s jejich pomocí půdu, kterou nemá komu odkázat. Postupně se mezi manželi Walkerovými a bývalými otroky vytvoří křehké přátelství.
Děj však nabírá obrátky a dříve nevídaná citová pouta – napříč společenskými vrstvami a pohlavími – narážejí na ostří starých pořádků, které se hned tak neobrousí. Tragicky laděný příběh plný nečekaných zvratů barvitě a naléhavě vypráví o cestě ke svobodě, rovným právům a sebeurčení menšin i žen, která vyžaduje odvahu i oběti a na níž se mnohdy lze opřít jen o naději.
Harrisův ceněný debut pokračuje ve stopách nezapomenutelných románů o americkém Jihu a přes noc se stal senzací u kritiky i čtenářů. Získal Cenu Ernesta J. Gainese, dostal se do finále Ceny Tennesseeho Williamse za beletrii a nikoli náhodou si vysloužil nominaci na Man Bookerovu cenu.

Kategorie: Beletrie
Autor: Nathan Harris
Nakladatel: Prostor
Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-7260-572-9
Jazyk: česky
Počet stran: 368
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: