Od 4. do 23. prosince máme ve Vojtěšské otevřeno každý den 11:00–19:00! Těšíme se na vás!

Bob Dylan / Život v sedmi písních –⁠ Greil Marcus

Můžeme doručit do:
5.12.2023
497 Kč 451,82 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Žijící legenda americké hudební a kulturní publicistiky Greil Marcus vypráví příběh Boba Dylana prostřednictvím jeho šesti autorských písní a jedné převzaté lidovky. Představuje umělcovu šedesátiletou tvorbu a její kořeny v americké lidové hudbě a historii a zkoumá i Dylanův obrovský vliv na světovou uměleckou scénu. A činí to natolik zevrubně a fundovaně, že nic podobného v běžné biografii rozhodně nenajdeme.
Jak slavné folkové songy z počátku Dylanovy tvorby inspirovaly protestní výtvarné umělce spojené s hnutím Black Lives Matter? Kudy vede linka mezi dávnou baladou o zavraždění černošské servírky a tvorbou avantgardní performerky Laurie Andersonové? Proč se Dylan ve zralém věku po padesátce vrátil ke starým lidovkám a několik let je systematicky nahrával? A co znamená defilé slavných i neznámých historických postav a písňových úryvků v songu Murder Most Foul?
Připravte se na fascinující jízdu časem a prostorem, na níž se z New Yorku šedesátých let přesouváme tu do horského zapadákova v Severní Karolině na počátku dvacátého století, pak zase na avantgardní elektronickou scénu v reaganovské éře nebo do washingtonského Kapitolu v lednu 2021, kde právě probíhá útok fanatického davu na samotné srdce americké demokracie.

Kategorie: Beletrie
Nakladatel: Prostor
Rok vydání: 2023
Autor: Greil Marcus
ISBN: 978-80-7260-545-3
Jazyk: česky
Počet stran: 320
Typ vazby: vázaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: