Pražská pobočka a tedy nákup a osobní odběr na prodejně ve Vojtěšské je od soboty 28. 3. 2026 z důvodu nenadálé rekonstrukce prostoru dočasně na několik týdnů přerušen. E-shop funguje dále bez přerušení, omlouváme se za případné lehce opožděné objednávky. O možnosti vyzvednutí objednávek a obnovení provozu na jiné adrese budeme informovat co nejdříve.
Nemůžete vyplnit toto pole

Start UP VI (2016–2017)

350 Kč

Výstavní cyklus Start Up je od roku 2009 stabilní platformou Galerie hlavního města Prahy pro spolupráci s nejmladší uměleckou generací: studenty a čerstvými absolventy uměleckých škol. Mezi lety 2016 a 2017 se přemístnil z výstavního sálu v Domě U Zlatého prstenu do nově rekonstruovaných prostor v přízemí Colloredo-Mansfeldského paláce.

Díla všech účastníku této série se s přirozeným kosmopolitismem zabývají širokým kontextem lidské existence v současném světě. Ať již řeší otázky předsudečných kulturních stereotypů (Dominik Gajarský), zkoumají fyzikální, ale i morální limity našeho soukromí (Artur Magrot), téma vlastního multietnického původu (Barbora Dayef), možnosti poznání pravdy v kontextu současné subjektivizované a roztříštěné informační sféry (Jiří Žák) nebo reflektují situaci migrujících lidí (Celeste Capine Hill), neztrácejí ze zřetele humanistickou perspektivu kantovské „světové republiky“.

Kategorie: Katalogy
EAN: 9788070101292
Nakladatel: Galerie hl. města Prahy
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-7010-129-2
Jazyk: česky, anglicky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: