Autobiographies

Můžeme doručit do:
29.5.2024
420 Kč
Skladem (2 ks)

Publikace z povzdálí doprovází sérii tří výstav „I (Já)“ (I Narrow Focus Take it Personally, červen – srpen 2005, tranzit workshops, Bratislava; Já, květen – srpen 2006, galerie Futura, Praha; I (Ich): Performative Ontology, září – listopad 2006, Secession, Vídeň).

Koncepce publikace je založena na vyzvání jednotlivých umělců, aby vytvořili vlastní „autobiografii“ - text, vizuální práci nebo jakékoliv publikovatelné dílo, které uvede do vzájemného vztahu jejich uměleckou praxi a jejich životní osud nebo názory.

Autobiografie je použita jako formát, který nezaměnitelně propojuje několik všeobecných vrstev, v nichž je zakotvena identita každého jednotlivce – dětství, osobní zkušenost, geografická, společenská, politická a jazyková příslušnost. Tyto obecné vrstvy naší existence fyzické i historické se v žánru autobiografie objevují jako nezaměnitelná individuální prohlášení.

V případě skupinových výstav bývá standardní přílohou každého katalogu biografická část – v případě Autobiographies se tato část osamostatnila a stala se prostorem samostatného uměleckého vyjádření.

 

Notes
autoři textů: Jan Bas Ader, Johanna Billing, Pavel Braila, Ondřej Brody, Martin Creed, Alan Currall, Omer Fast, Stano Filko, Viktor Frešo, Lise Harlev, Vít Havránek, Saska Holmkvist, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Fiorenza Menini, Ivan Moudov, Roman Ondák, Boris Ondreička, Yan-Pei Ming, Jiří Skála, Evžen Šimera, Barbara Visser, Silvie Vondřejcová, Lawrence Weiner, Ella Ziegler

Kategorie: Katalogy
Editor: Vít Havránek
Nakladatel: Secession Wien, Revolver Books, tranzit.cz
Rok vydání: 2006
ISBN: 3-86588-320-6
Jazyk: anglicky
Počet stran: 81
Typ vazby: měkká vazba
Formát: 297 x 210 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: