Sedimenty diagnózy wellness –⁠ kolektiv autorů

249 Kč
Momentálně nedostupné

Bizarní dobrodružství v podzemí běloruských solných dolů proměněných v luxusní sanatorium.

Prepper Oktobrin přijíždí do běloruského Soligorsku, do bývalých dolů na potašovou sůl, které se proměnily v luxusní sanatorium pro léčbu plicních chorob. Jeho cílem je prozkoumat, zda by bylo možné podzemní prostory obývat i po očekávané proměně světa. V rekultivovaném dole totiž vidí ideální úkryt před jakoukoli formou kolapsu.

Ač je sám zdravý, podstupuje v podzemí léčebný pobyt, při němž má získat kontrolu nad svým životním osudem, prozkoumat své vlastní možnosti a učit se přežít nezávisle na vnějších okolnostech.

Postupem času však začíná cítit nejen tíhu stovek metrů horniny nad sebou, ale i mantinely, které mu vymezuje personál sanatoria, moc lékařů a celková deprivace a osamělost.

Prepperovo očekávání kolapsu a prožívání krize se překrývá s různými strategiemi na její možné přečkání. Mnozí z nás se podobnými postupy řídí už dnes ve vztahu k začínající klimatické katastrofě či jiným hrozbám, kterým naše civilizace čelí a zároveň je sama způsobuje. Text kolektivu autorů z Ateliéru intermédií brněnské FaVU uvedlo jako stejnojmennou inscenaci brněnské HaDivadlo v premiéře 5. června 2020.
Kategorie: Beletrie
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2021
Autor: kolektiv autorů
ISBN: 978-80-275-0530-2
Jazyk: česky
Počet stran: 192
Typ vazby: brožovaná
Formát: 12,8 × 19 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: