Too Close To Far –⁠ Šárka Koudelová (ed.)

Můžeme doručit do:
25.7.2024
180 Kč
Skladem (4 ks)

Katalog k výstavě Too Close To Far ve Studiu PRÁM.

Vystavující: Ondřej Basjuk, Barbora Dayef, Martin Herold, Jiří Kovanda, Šárka Koudelová, Matouš Lipus, Raja Meziane, Tania Nikulina, Pavel Novotný

Dveře galerie se otevřou v 19:00 performancí Jiřího Kovandy, poté následuje křest katalogu k výstavě a vernisáž zakončí performance Barbory Dayef.

Výstavní projekt Too Close To Far je první kapitolou třídílné série, v rámci které Šárka Koudelová pojmenovává palčivá témata současné doby a zároveň prezentuje svoje chápání umění, coby jednotného proudu na sebe navazujících činů. Koudelová využívá své aktivní umělecké praxe a ji výstavně propojuje s vlastní paralelní kurátorskou prací. Podává tak kondenzovanou zprávu o celospolečenských tématech, hledá nové způsoby spolupráce a podvědomě kráčí proti vyostřenému konkurenčnímu prostředí české umělecké scény.

Samotný název výstavního projektu předznamenává polemiku nad fyzickým dějištěm události, naším vztahem k tomuto místu a potažmo jeho geografickým pojmenováním. V posledních pěti letech krize v různých formách postupně zasahuje téměř všechny oblasti života na Zemi. Hybridní konflikty, války a na ně navazující migrace, strach z uprchlíků, humanitární katastrofy, stoupající populismus a nacionalistické tendence napříč politickými spektrem, klimatická krize vyvolávající celosvětovou úzkost a dosud skoro žádné systémové změny. Letošní rok navíc přinesl totální paralýzu pandemií a myšlenky na budoucnost lidstva zasáhl zcela nový druh úzkosti.

Výstava není běžným kurátorským výběrem prací skupiny umělců. V ideálním případě je projektem, který přesahuje své aktuální umístění i dobu konání. Je také možnou odpovědí na hypotetickou otázku, jak by vypadala v roce 2020 sbírka s popiskou „Praha“, pokud by hypotetický kolonizátor chtěl ve městě nasbírat vypovídající vzorek artefaktů.

Kategorie: Katalogy
Editor: Šárka Koudelová
Nakladatel: Studio Prám
Rok vydání: 2020
ISBN: 978-80-270-7834-9
Jazyk: česky, anglicky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: