Zvuky kódy obrazy – Jitka Hlaváčková, Miloš Vojtěchovský (eds.)

mockup zvuky kody obrazy titulka
650 Kč –9 %
650 Kč –9 % 590 Kč 536,36 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
1.12.2021
Skladem (> 5 ks)
Anna Kvíčalová, Jitka Hlaváčková, Martin Flašar, Michal Nejtek, Viktor Pantůček, Milan Guštar, Josef Czeres, Helena Musilová, Michal Kindernay, Miloš Vojtěchovský, Martin Klimeš a Jakub Frank, Dušan Barok
 

Kolektivní monografie Zvuky kódy obrazy mapuje pomezí mezi obrazem a zvukem a zejména oblasti, kde se setkávají výtvarné umění a hudba.

Uměleckohistorická část sleduje obraz a zvuk v českém a československém výtvarném umění nebo barevné slyšení z hlediska hudební teorie. Další texty se věnují českým ozvukům hnutí Fluxus, nekodifikovaným modelům hudební notace, grafickým partiturám v tvorbě československých hudebníků a výtvarných umělců, materializaci hudby, vztahům zvuku a čísel a tématu akustické ekologie.

Druhá část představuje výběr děl několika desítek českých, slovenských i zahraničních autorů, kteří od začátku 20. století do současnosti v místním kontextu experimentovali se zvukem, sonifikací obrazu nebo vizualizací zvuku: autorů grafických partitur, abstraktních obrazů, znějících či rezonujících objektů, instalací i děl využívajících digitální média.

Kód Kód: 37457
Kategorie: Edice ArtMap
Nakladatel: ArtMap
Jazyk: Česky/Anglicky
Počet stran: 288
Typ vazby: V4
Editor: Miloš Vojtěchovský, Jitka Hlaváčková
Formát: 17 × 23 cm
Grafika: Petr Hrůza

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: