Reflexe – Pavel Baňka

Můžeme doručit do:
5.10.2022
495 Kč 450 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

První ze tří monografických publikací fotografa Pavel Baňky. Baňkovo ouvre zahrnuje různé tematické linie s DJským přístupem mísící tradiční fotografické žánry a vytvářející osobní symbolismus. V Reflexích obsažené cykly Konstrukce, Figurace a Abstrakce tematizují světelné konstruování obrazu v prostoru, využití zrcadel a dalších odrazných ploch, sekvenční snímání, rodinné vztahy (vlastní žena a dcera jako klíčové modely, ať už pro portréty nebo akty až drtikolovského ražení nebo pro komponované snímky, obsahující často dvojice a využívající optických a významových vlastností doplňujících materiálů jako igelitu, skla, lanek nebo tyč) a konečně textury a kontury u rozostřených obrazů, kdy dochází k abstraktnímu dění někdo mezi rovinou zobrazovaného a rovinou optických vlastností média fotografie.

Tělo publikace tvořené klasickými černobílými fotografiemi doplňují obrazové eseje až momentkového charakteru, rozhovor s autorem, a texty Martina Mazance, Vojtěch Märce a Pavla Vančáta.

Pavel Baňka (*1941) vystudoval ČVUT a postupně se přes fotografování skla a nábytku pro dobové časopisy dostal na dráhu volné tvorby. Od roku 1995 vedl ateliér fotografie na Univerzitě Jana Purkyně v Ústí nad Labem. Od roku 2002 je předsedou sdružení Fotograf, provozujícího stejnojmennou galerii a vydávající stejnojmenný časopis. Jeho žena Jindra Viková je výtvarnice a keramička.

Kód Kód: 3670
Kategorie: Edice ArtMap
Nakladatel: Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, ArtMap
Rok vydání: 2016
Jazyk: česky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: