MÁME OPĚT OTEVŘENO po-pá 11–19 h a v sobotu 12–18 h! Kontaktovat nás můžete na telefonu 773 679 612.

Za zelenou liškou – Jan Kolský

190 Kč 172,73 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Publikace rekonstruuje, ale i konstruuje byt a ateliér přední osobnosti československé nové vlny Ester Krumbachové na základě vzpomínek pamětníků a pozůstalosti, která je předmětem uměleckého a uměleckohistorického výzkumu.

Byt Krumbachové jako specifické místo je v knize výchozí pozicí, která dále umožňuje sledovat filozofii tvorby režisérky, kostýmní výtvarnice, scenáristky a literární a výtvarné umělkyně Krumbachové, ale také její životní situaci a dobový kontext. Ester Krumbachová v tomto bytě žila od začátku 60. let do své smrti v roce 1996. Byt se stal místem nejen jejího osobního života, ale (zvláště pak s příchodem normalizace a omezením možností práce ve filmovém průmyslu) také místem každodenní práce a pracovních i soukromých setkávání se s lidmi a jakýmsi vnitřním exilem.

V knize se byt a jeho funkce a kontext ukazuje skrze rozsáhlý rozhovor s přáteli a spolupracovníky Krumbachové, kteří ji v různých obdobích navštěvovali, a skrze digitální obrazy, kde se virtuální prostor 3D rekonstrukce prolíná s archivním materiálem fotografií v bytu pořízených. Kniha tak prostřednictvím fikční situace, vznikající z napětí mezi virtuální rekonstrukcí, archivním materiálem a komponovaným obrazem paměti v rozhovoru, poskytuje náhled jak do života a tvorby Krumbachové, tak do její doby.

Kód Kód: 5666
Kategorie: Autorské knihy
Nakladatel: UMPRUM
Rok vydání: 2019
Autor: Jan Kolský
ISBN: 978-80-87989-72-2.
Jazyk: česky
Počet stran: 88
Formát: 148 x 210 mm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: