Vačice, která se nesmála – Frank Tashlin

129 Kč
Momentálně nedostupné

Byla jednou jedna vačice, byla to ta nejveselejší a nejšťastnější a nejusměvavější vačice ze všech vačic. Nejraději se smála hlavou dolů, zavěšená na stromě za svůj krásný dlouhý ocas. Ale jednou se pod stromem objevili lidé. Zdálo se jim, že vačice je smutná, rozhodně to nevypadalo, že by se smála. I když jim říkala, že jí nic nechybí, lidé jí nevěřili. Mysleli si, že je to hloupá vačice, která neví, co je to být šťastný. Když je člověk šťastný, musí se usmívat, říkali a rozhodli se, že ji musí rozveselit... Druhý titul z trojice vtipných kreslených příběhů pro děti o lidech (a na chvilku i zvířatech) zhlouplých civilizovaným světem od amerického scénáristy, režiséra a animátora Franka Tashlina.

Frank Tashlin 1913 Weehawken —1972 Hollywood Americký scenárista, režisér, animátor a autor dětských knížek. Francis Fredrick von Taschlein, jak zní jeho skutečné jméno, se už od třinácti let protloukal v různých zaměstnáních. V sedmnácti se stal kreslířem animovaných ?lmů a brzy byl ceněn pro svou rychlost a zručnost. Prošel několika studii; jedno z nich musel opustit poté, co odmítl odevzdat část výnosu z komiksu, který si tam ve volných chvílích kreslil pod pseudonymem Tish Tash. V polovině 30. let začal režírovat animované reklamy, později přešel k hranému ?lmu, napřed jako scenárista, pak i jako režisér. Psal gagy například pro Laurela a Hardyho, jeho ?lmogra?e zahrnuje víc než dvacet titulů, z nichž některé dosáhly značného úspěchu.

Tashlin napsal a ilustroval tři satirické příběhy pro děti i dospělé: Medvěd, který nebyl (1946, česky Baobab 2006, 2012), Vačice, která se nesmála (1950) a Svět, který není (1951). Podle prvního z nich vznikl v roce 1967 stejnojmenný animovaný film, který režíroval Chuck Jones.

Kategorie: Dětské knihy
Nakladatel: Baobab
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87060-71-1
Jazyk: česky
Počet stran: 64
Typ vazby: brožovaná
Formát: 17 × 23 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: