The Dodals – Eva Strusková

Můžeme doručit do:
17.7.2024
659 Kč
Skladem (2 ks)

Kniha, jejíž nedílnou součástí je DVD nazvané Dodalovi / filmy a dokumentace, shrnuje tvorbu a životní osudy Karla Dodala a jeho dvou partnerek Hermíny Týrlové (krátce též Dodalové) a Ireny Rosnerové (posléze Dodalové). Publikace tak nejen textem, ale i obrazem představuje dosud neznámou kapitolu z meziválečného vývoje české kinematografie. 
Produkce ateliéru IRE-film, prvního profesionálního studia animovaných filmů v Praze, vytvořila v druhé polovině třicátých let 20. století základy moderního reklamního filmu v tehdejším Československu a svým způsobem rozvinula soudobé možnosti animovaného filmu. Kniha a DVD obsahující řadu obrazových i zvukových dokumentů zachycuje také dobu věznění Ireny Dodalové v Terezíně v letech 1942 až 1945, přičemž přibližuje příběh zcizených filmových výstřižků z tohoto období. 
Dále sleduje poválečné tvůrčí cesty Dodalových v americkém a argentinském exilu. Závěr knihy hledá odpověď na otázku do jaké míry mohlo mít umělecké úsilí Dodalových vliv na český poválečný animovaný film, který získal mezinárodní proslulost.

Kategorie: Film
Autor: Eva Strusková
Nakladatel: NAMU
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-7331-271-8
Jazyk: anglicky
Počet stran: 376
Typ vazby: brožovaná, DVD
Formát: 16,5 × 22,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: