Staří mistři / Nakreslil Mahler – Thomas Bernhard

369 Kč 335,45 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Nicolas Mahler, narozený v roce 1969, žije a pracuje jako autor komiksů a ilustrátor ve Vídni. Jeho komiksy a kreslené vtipy vycházejí v novinách a časopisech, jako jsou Die Zeit, NZZ am Sonntag, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung a Titanic. 

Za své rozsáhlé dílo obdržel několik vyznamenání, naposledy cenu Max-und-Moritz-Preis jako „nejlepší komiksový umělec německého jazyka“.

Mistr přehánění a mistr bagatelizování.
Nicolas Mahler, nedávno oceněný jako „nejlepší komiksový umělec německého jazyka“, předkládá mistrovské dílo Thomase Bernharda v kongeniální komiksové adaptaci.

Každý druhý den dopoledne – vyjma sobot s volným vstupem – usedá na lavici před Tintorettovým Mužem s bílým plnovousem ve vídeňském Uměleckohistorickém muzeu hudební filozof Reger. Jednoho dne dojde k přerušení této rutiny: Reger požádá přítele Atzbachera, aby se s ním v muzeu sešel právě v sobotu. Než je však důvod tohoto nezvyklého chování odhalen, oddává se Reger velkolepým strhujícím tirádám namířeným proti umění vůbec a proti malířství zvláště, zatracuje Stiftera i Heideggera, nadává na Vídeň i Vídeňany – a přitom ví, že záchranu nelze hledat jinde než právě u člověka.

Nicolas Mahler zpracoval černočernou komedii Thomase Bernharda do podoby úžasné komiksové adaptace.

Kód Kód: 1468
Kategorie: Komiks
Nakladatel: Archa
Rok vydání: 2014
Autor: Thomas Bernhard
ISBN: 978-80-87545-17-1
Jazyk: česky
Počet stran: 160
Formát: 17 × 24 cm
Ilustrace: Nicolas Mahler
Překlad: Bohumil Šplíchal
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: