Malý dřevěný robot a polínková princezna

Můžeme doručit do:
20.6.2024
379 Kč
Skladem (4 ks)

Král a královna touží dlouhé roky po dítěti. Jejich přání se zázrakem splní hned dvakrát v podobě malého dřevěného robota a kouzelné princezny, které oba láskyplně vychovávají. Má to však jeden háček: pokaždé, když princezna večer usne, změní se v obyčejné polínko. Zpátky k životu ji přivedou jen kouzelná slova „Vzbuď se, polínko, vzbuď.“ Nerozlučné sourozence od sebe jednoho dne oddělí nehoda: princezna je nedopatřením zaměněna za obyčejný kus dřeva a odvezena na mrazivý Sever. Je na jejím věrném bráškovi, aby ji zachránil a přivedl zpátky do království. Následuje napínavé dobrodružství, ve kterém nechybí noční les, ochotná zvířátka, zlomyslné víly, dračí vejce, stařenka v lahvi ani ohromující závěr, který zaručeně uspokojí čtenáře všech věkových kategorií. V Malém dřevěném robotovi a polínkové princezně se Tomu Gauldovi, uznávanému kreslíři, oceňovanému autorovi grafických novel a spolupracovníkovi The New Yorker, povedla vytvořit zbrusu nová pohádka, která vyniká kouzlem okamžiku a nadčasovostí zároveň.

 

„Podivuhodná a rozkošná knížečka. Bál jsem se o princeznu Polínko, zamiloval si všechna její dobrodružství, jichž jsem nebyl svědkem, a držel pěsti rodince brouků.“

Neil Gaiman

 

Gauldova pohádka je stejně nadčasová jako originální. Příjemně vás osvěží, zároveň máte pocit, že jste ji už kdysi slyšeli a teď zas konečně našli. Okouzlující!

Kirkus Reviews, Starred Review

 

Tom Gauld je oceňovaný kreslíř a držitel komiksové ceny Willa Eisnera, který pravidelně přispívá svými komiksy o literatuře do The Guradianu a stripy o vědě do britského New Scientist. Je také autorem komiksové série Goliath and Mooncop a osmi titulních stran pro The New Yorker. Malý dřevěný robot a polínková princezna je jeho první kreslená kniha pro děti. Tom vyrostl na skotském venkově, dnes žije se svou ženou a dvěma dcerami v Londýně.

Kategorie: Komiks
Autor: Tom Gauld
Nakladatel: Centrala Books
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-908185-2-1
Jazyk: česky
Počet stran: 40
Typ vazby: vázaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: