revue Prostor č. 116 / Vlčí máky. Průvodce válkou

Můžeme doručit do:
24.5.2024
230 Kč
Skladem (1 ks)

Válka je fenomén, který se v lidských dějinách vyskytuje už od nepaměti a nejspíš se mu nevyhneme ani v budoucnosti. Tématu války coby konstanty lidstva se věnuje řada autorů v tomto čísle, například politolog Jiří Pehe či humanitární pracovník Milan Votypka, který pro nás napsal reportáž z uprchlických táborů na srbochorvatské hranici. O tom, že války se vedou, aniž bychom je museli fyzicky vnímat, zas pojednává analytička Alexandra Alvarová v apelativním textu o dezinformacích a informačních válkách.

Je ale fenomén válek vysvětlitelný? A jak ho interpretovat, abychom mu porozuměli co nejkomplexněji? Ve 116. čísle revue Prostor naleznete širokou škálu pohledů od umělců, básníků a literátů po politology, novináře, filosofy či antropology. Díky pohledům a myšlenkám různorodých disciplín máme šanci pochopit, kým vlastně ve vztahu k válce jsme. Dějiny lidstva jsou dějinami konfliktů a spoluprace. A přestože prospíváme nejlépe v obdobích, kdy kolem sebe války nemáme, jejich stín je přítomný neustále, a to například v podobě nezpracovaných traumat.

116. číslo revue Prostor s názvem „Vlčí máky. Průvodce válkou“ tentokrát dramaturgicky sestavila přímo redakce revue Prostor. Celým číslem vás pak budou provázet vlčí máky. Už sto let je vlčí mák symbolem válečných veteránů – svůj původ má v básni vojenského lékaře Johna McCrae, která v čísle nemůže chybět.

//Alexijevičová, Alvarová, Ayia, Bahenský, Bałdyga, Blažek, Celan, Cermaque, Formanová, Gabriel, 
Gellner, Halas, Harding, Hašler, Hřídelová, Kipling, Kisch, Koldinská, 
Kovařík, Kozák, Kučera, Kundera, Lang, McCrae, Merta, 
Nietzsche, Noël, O’Beirne, Padevět, Pašková, Pehe, PJ Harvey, Průchová Hrůzová, 
Radůza, Schwarz Koutská, Simota, Slačálek, Sladký, Soukup, 
Spurný, Stehlík, Storchová, Tkáč, Trnka, Vančatová, Vaněk, Votypka, Wernisch, Wohlmuth, Žamboši//

Kategorie: Časopisy
Jazyk: česky
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: