Poezie ve věku vnějškovosti / Eseje, recenze a jiné texty z let 2007-2022 – Jakub Řehák

Můžeme doručit do:
27.6.2024
349 Kč
Skladem (2 ks)

Kniha básníka Jakuba Řeháka je objemnou kritickou sumou věnovanou poezii a zahrnuje texty z let 2007–2022. Obsahuje recenze i reflexivní stati o současné české poezii (Děžinský, Hruška, Srbová, Správcová, Wernisch), a esejisticky laděné texty věnované autorům, spjatým se surrealismem a post-surrealismem (Breton, Dvorský, Effenberger, Nezval, Reverdy). Svazek lze vnímat jako soubor podrobných čtení básnických textů, ale zároveň i jako „manifest“ autorových tvůrčích vyznání. 

Ve svých úvahách se Řehák rád vydává po cestách, jež musí jako tvůrce pro sebe a své okolí prošlapat nejdřív docela sám, vrací se k elementárním aspektům poezie a postojům vůči ní a pokouší se je detailně, nově a jakoby od nuly artikulovat. V tom je mezi současnými autory poezie výjimečný a jeho kniha se tak stává důležitým příspěvkem k reflexi stavu současného literárního vývoje.
Jan Štolba

Jakub Řehák (1978), autor čtyř básnických sbírek, nositel ceny Magnesia Litera. Jako recenzent spolupracuje s časopisy Tvar, A2 nebo Souvislosti. Píše esejisticky laděné texty, zabývající se obecnými problémy poezie, i studie, které věnuje konkrétním dílům pro něj důležitých básníků. Pracuje jako redaktor webových stránek Městské knihovny v Praze. 

Kategorie: Beletrie
Autor: Jakub Řehák
Nakladatel: Fra
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-7521-208-5
Jazyk: česky
Počet stran: 752
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: