Nightfall / Soumrak / Nové tendence ve figurativní malbě

290 Kč
Momentálně nedostupné

Bohatě ilustrovaný katalog ke stejnojmenné výstavě v české a anglické jazykové verzi s texty Jane Neal, kurátorky výstavy a Davida Koreckého.

Výstava, ke které byl katalog vydán, představuje v díle více než dvaceti autorů z devíti zemí reprezentativní průřez současnou figurativní malbou. Námět výstavy je inspirován povídkou Isaaca Asimova z roku 1941, jejímž základem je otázka, co se stane s planetou a civilizací, když nastane zatmění Slunce a přijde soumrak. Mezi hlavní témata, která vystavující umělci zpracovávají, patří společenská krize a nejistota, osamělost, zmatenost a izolovanost člověka, vzrůstající tense mezi přírodou a civilizací, vnitřní i vnější boj s vlastním já a se společností. Téma apokalypsy je v současné době velmi aktuální, intuitivní sklony k takovému uvažování můžeme chápat jako příznak změny chodu světa a nastavení kolektivní mysli. Takto koncipovaná výstava interpretuje současnou figurativní malbu na základě společensko-politického kontextu.

Zastoupení umělci: Karin Mamma Andersson (SWE), Hernan Bas (USA), Marius Bercea (RO), Zsolt Bodoni (RO), Martin Eder (DE), Tim Eitel (DE), Adrian Ghenie (RO), Cantemir Hausi (RO), Chantal Joffe (UK), Victor Man (RO), Justin Mortimer (UK), Daniel Pitín (CZ), Vitaly Pushnitsky (RUS), Neo Rauch (DE), Daniel Richter (DE), Serban Savu (RO), David Schnell (DE), Mircea Suciu (RO), Attila Szűcs (HU), Alexander Tinei (MD), Caroline Walker (UK), Matthias Weischer (DE)

Knihu můžete zakoupit osobně v ARTMAP OFFICE, ve Školské 28, Praha 1 >>>

Kategorie: Vizuální umění
Nakladatel: Galerie Rudolfinum
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-86443-23-2
Jazyk: česky, anglicky
Počet stran: 124
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: