Od 4. do 23. prosince máme ve Vojtěšské otevřeno každý den 11:00–19:00! Ke každému nákupu nad 2000 Kč přidáváme zápisník ArtMap jako dárek. Těšíme se na vás!

Milan Guštar – Elektrofony I. – Elektromechanické nástroje – Historie, principy, souvislosti

490 Kč 445,45 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Obsah
Hudební nástroje a elektřina
Elektřina a zvuk
Elektricky poháněné nástroje
Elektricky ovládané nástroje
Elektrostaticky snímané nástroje
Piezoelektricky snímané nástroje
Opticky snímané nástroje
Elektromagneticky snímané nástroje
Nástroje s rotačními elektrostatickými generátory
Nástroje s rotačními elektrooptickými generátory
Nástroje s rotačními elektromagnetickými generátory
Gramofonické nástroje
Optofonické nástroje
Magnetofonické nástroje
Nástroje s elektromagnetickými generátory
Kombinované nástroje
Rejstřík

Jaký elektrifikovaný hudební nástroj postavil již na počátku 18. století český vynálezce hromosvodu Prokop Diviš? Co mají společného Intonarumori, Dynamophon, Violano, Orgatron, Varitone, Electar, Sonobel, Klaviphon, Bellzouki, Pianotron, Guitaret, Bantar, Banjoline, Melotone, Cellulophone, Photona, Choralcelo, Multimonica, Cordovox a Guitorgan? Proč Leo Fender vyráběl kytaru bez názvu, které se říkalo Nocaster? Jaký elektromechanický hudební nástroj vyráběla hračkářská firma Mattel? Jak se jmenovala česká elektrická kytara na kterou nahrál skladbu Cry For a Shadow George Harrison ze skupiny Beatles? 

Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších informací o vývoji, principech a konstrukci elektromechanických hudebních nástrojích najdete v prvním dílu knihy Elektrofony. Kniha shrnuje vývoj elektrotechniky a elektroniky, podává přehled o přístrojích pro záznam, zpracování, přenos a reprodukci zvuku a hudby. Věnuje se systematickému třídění elektronických a elektromechanických nástrojů a chronologicky mapuje historii jednotlivých nástrojových skupin.

Kniha Elektrofony pojednává o několika stech nástrojích, text je doplněn obrázky, mezi nimiž jsou schémata, dobové fotografie a reprodukce originálních patentů. V textu lze najít základní životopisné údaje důležitých vynálezců, konstruktérů a tvůrců hudebních nástrojů a stručnou historii hlavních firem věnujících se výrobě elektronických a elektromechanických hudebních nástrojů. 

Druhý díl knihy je věnovaný elektronickým nástrojům.

Kategorie: Zvuk
Autor: Milan Guštar
Nakladatel: Uvnitř
Rok vydání: 2007
ISBN: 978-80-239-8446-0
Počet stran: 400
Typ vazby: pevná vazba
Formát: 24 x 16 cm
? Ilustrace: 600
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: