Mambo? Poa! Zanzibar – Vladimír 518, Tomáš Souček

Můžeme doručit do:
3.10.2023
900 Kč 818,18 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

V dubnu 2019 vychází u nakladatelství Bigg Boss kniha Mambo? Poa! Zanzibar, na které pracovala dvojice autorů Vladimir 518 a Tomáš Souček více než tři roky. Přestože se toto východoafrické souostroví zdá z geografického i kulturního hlediska až neuvěřitelně daleko, tvůrci publikace díky svým pravidelným návštěvám postupně odkrývali jeho místní specifika, která následně vsazovali do vnitřní struktury publikace. Ta si dala za cíl alespoň rámcově zdokumentovat celé spektrum současné kultury ostrovů, a proto se v ní vedle sebe potkává tématika města, vesnice, oceánu, náboženství, ale i hudby, přírody, či místního výrazného fenoménu, jímž je fotbal.

Autorské duo Vladimir 518 a fotograf Tomáš Souček má za sebou v minulosti zrealizované dva další výrazné knižní projekty. Jmenovitě se jedná o první díl subkulturní trilogie KMENY (2011) a výlet do světa českých uměleckých ateliérů OBSESE (2015). Jejich nová publikace provede čtenáře na svých více než pěti stech stranách komplikovaným světem současného Zanzibaru, který byl vždy v kontextu celé východní Afriky tavícím kotlem různorodých kulturních vlivů.

“Sleduji modlícího se muže na betonovém břehu přístavu Zanzibar Townu a vidím před sebou obraz, který v sobě kombinuje mnoho zdánlivě protichůdných emocí. Situace zkázy a chudoby se přirozeně mísí s určitou aurou čistoty, je zalitá zlatavým závojem hvězdného světla, obsahuje informace o všem, co jsme zde měli doposud šanci vidět a zažít. Myslím si, že cestování jako takové vnáší člověku do života hlavně změnu v náhledu na jeho domov, na jeho vlastní kulturu. Naše hluboké setkání se Zanzibarem vnímám především jako silný referenční bod, o který se budu nepochybně opírat po zbytek svého života. Ona jinakost, kterou jsme v takové intenzitě byli nuceni prozkoumat, nám také paradoxně pomohla odkrýt obrovské množství informací o nás samotných. A to je snad výsledkem nějaké myšlenkové rovnice i tohoto samotného příběhu, protože pocit vzdálenosti vždy přináší i neurčité vědomí blízkosti. Výrazné uvědomění odlišnosti má v sobě samém zamíchán nakonec i překvapivě silný pocit sounáležitosti”, píše v závěru knihy Vladimir 518.

 

Kód Kód: 38156
Kategorie: Fotografie
Nakladatel: Bigg Boss
Rok vydání: 2019
Jazyk: česky
Počet stran: 530
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: