František Skála

1 190 Kč
Momentálně nedostupné

Ludvík Hlaváček, J. P. Jöndl, Zdeněk Kratochvíl, Miroslav Petříček, Rupert Sheldrake, Dr. Shivadikar – Controversial, František Skála

František Skála (1956) je vizuální umělec, jehož práce přesahuje hranice výtvarného umění do oblasti architektury, filmu, divadla, performance, hudby, literatury (poezie skrytá obvykle pod pseudonymem, v rámci tajné organizace B. K. S.), komiksu Velké putování Vlase a Brady (1989), fotografický seriál Skutečný příběh Cílka a Lídy (2007), skvělé jsou jeho ilustrace, dnes už desítek knih.

Překlad: Branislava Kuburovič Grafická úprava: František Skála, Pavel Zelenka Editor: František Skála

Od počátku osmdesátých let se věnuje tvorbě pozoruhodných objektů, soch a instalací, jež představil na více než padesáti samostatných a sto padesáti kolektivních výstavách. Jeho vztah k materiálům, se kterými pracuje, je naprosto svobodný, hobra má u Skály stejnou výrazovou hodnotu jako zlato, umělá hmota jako kararský mramor, železná vata jako lístky dřišťálu. Charakteristická je dokonalá řemeslná zručnost, s níž díla zpracovává. Skála respektuje věci, tvary, vztahy, události, procesy, ne modely, skrze něž jsme si navykli jim rozumět. Pro něho je svět stále nezpracovaný. Kniha František Skála je volným pokračováním monografie, která vyšla k výstavě v Rudolfinu v roce 2004, a také jí začíná, končí v současnosti. Jde o autorskou knihu, promyšlenou koláž textů od autorů z různých oborů, textů Františka Skály a více než čtyř set reprodukcí. Vířivá, typografická kreace s originální obálkou vychází v česko-anglické verzi. Spoluvydavatelem je Muzeum umění Olomouc.

Kategorie: Vizuální umění
Autor: František Skála
Nakladatel: Arbor vitae
Rok vydání: 2012
ISBN: 978-80-7467-004-6
Jazyk: česky, anglicky
Počet stran: 228
Typ vazby: V8
Formát: 25 x 22
Počet ilustrací a příloh: 405
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: