Bez tíže –⁠ Magdalena Zemanová

Můžeme doručit do:
8.6.2023
380 Kč 345,45 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Bez tíže je sbírkou autorské lyrické prózy řadící se do konceptuálního a experimentálního proudu literární tvorby.

Autorka přináší koláž důvěrných výpovědí - fragmentů paměti či otisků mysli. Stránky knihy předkládá nesvázané, bez závazného pořadí, a vnáší tak do partitury prvek náhody. Vybízí ke hře v literární pasiáns: každý čtenář sám třídí a doslova skládá texty do vlastního celku.

Prostřednictvím osobních a sugestivních obrazů autorka zve k přemýšlení o tom, co je ve skutečnosti příběh. Jak vznikají příběhy, jež o sobě vyprávíme nám samým i ostatním? Kdo je čtenář, kdo hrdina, kdo vypravěč? Vratký rámec díla poukazuje na aktéra procesu, na toho, kdo vybírá klíčové okamžiky, interpretuje je a příčinně propojuje, poháněn nutkáním ke koherenci a smyslu jakožto protikladu nesmyslu a chaosu.

Co je z této perspektivy pravda, co je naše individuální či kolektivní minulost? Bez tíže je soukromou mytologií v praxi. Poukazuje na arbitrárnost a dynamičnost způsobu, jímž vytváříme sami sebe z bodu, kde se právě nacházíme. Zamýšlí se nad tím, jaké možnosti i hranice nám přinášejí jazyk či narativy naší kultury, rodiny a našich blízkých.

Kód Kód: 36611
Kategorie: Autorské knihy
Rok vydání: 2019
Jazyk: česky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: