Andrej Tarkovskij / Skutečnost a sny o domově – Viktor Filimonov

Můžeme doručit do:
5.12.2022
499 Kč 453,64 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kniha Viktora Filimonova představuje život a tvorbu režiséra Andreje Arseňjeviče Tarkovského (1932–1986). Jedná se o první komplexní biografii tohoto významného filmového tvůrce vydanou v češtině. 
Autor podrobně zkoumá Tarkovského rodinné zázemí, rodové kořeny a prochází režisérův život od dětství přes dospívání až k období tvůrčí zralosti. Kniha je založena nejen na bohaté odborné literatuře o Tarkovském a jeho tvorbě, ale také na osobních svědectvích Tarkovského spolupracovníků a jeho nejbližších. 
Čtenář v ní nalezne vedle režisérova životopisu i historii vzniku jednotlivých filmů, analýzu filmových scénářů a zařazení Tarkovského do kontextu soudobé sovětské a světové kinematografie (Andrej Rublev, Stalker, Zrcadlo, Solaris, ...). Za jeden ze základních a nosných motivů Tarkovského tvorby považuje autor hledání a vytváření domova v realitě tohoto světa i na spirituální rovině. Zároveň čtenáře uvádí do nelehkého a komplikovaného světa, v němž se Tarkovského filmy rodily – do sovětské reality 50.–80. let. Objasňuje i okolnosti režisérovy emigrace na Západ.

Kód Kód: 5725
Kategorie: Monografie
Nakladatel: Pavel Mervart
Rok vydání: 2019
Autor: Viktor Filimonov
ISBN: 978-80-7465-361-2
Jazyk: česky
Počet stran: 560
Typ vazby: vázaná
Formát: 15 × 21,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: