Vnitřní okruh v současné české fotografii / The Intimate Circle in Contemporary Czech Photography / Vladimír Birgus

740 Kč
Momentálně nedostupné

Katalog ke stejnojmenné výstavě Vnitřní okruh v současné české fotografii vyšel ve spolupráci Galerie hlavního města Prahy a nakladatelství KANT. Kromě fotografií a úvodního textu Vladimíra Birguse zahrnuje i autorské intepretační texty všech vystavujících.

Přirozená snaha vymezit se vůči předchozí generaci, která část svého života prožila v prudérních a pokryteckých časech komunistického režimu a většinou se neodvažovala se ve své tvorbě prozradit něco ze svých privátních sfér, hledání záchytných bodů uprostřed nejisté doby, bourání etických tabu, úsilí co nejlépe porozumět sám sobě i sílící ochota odhalit alespoň část ze svého soukromí přispívá k tomu, že se pomyslná hranice mezi osobním a veřejným prostorem neustále posunuje a že i nás se fotografie s intimní a introspektivní tematikou stala velmi populární především mezi autory mladé a střední generace. Padesát zastoupených tvůrců představuje široké generační rozpětí, v němé figurují jak klasičtí fotografové, tak výtvarníci pracující s médiem fotografie, zavedení autoři s mezinárodním věhlasem i studenti a čerství absolventi mnoha uměleckých škol.

Pavel Baňka, Veronika Šrek Bromová, Jiří David, Milena Dopitová, Jiří Hanke, Jolana Havelková, Libuše Jarcovjáková, Lenka Klodová, Zdeněk Lhoták, Pavel Mára, Dita Pepe, Ivan Pinkava, Václav Podestát, Jiří Šigut, Alexandra Vajd & Hynek Alt, Barbora & Radim Žůrkovi a další.

Kategorie: Fotografie
Autor: Vladimír Birgus
Nakladatel: Galerie hl. města Prahy, Kant
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-7437-099-1
Jazyk: česky, anglicky
Počet stran: 190
Typ vazby: brožovaná
Formát: 24 × 28 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: