Poslední pobyt Samuela Becketta – Maylis Besserie

Novinka
poseldni pobyt becketta
289 Kč 262,73 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
2.11.2021
Skladem (3 ks)

V ulici Rue Rémy-Dumoncel ve čtrnáctém pařížském obvodu stojí bílá budova - domov důchodců nazvaný Le Tiers Temps. Uprostřed nádvoří roste osamělý strom. Ční, jako vysoký muž s osmahlou tváří a pronikavýma očima, mezi ostatními obyvateli. Pohrává si se svými vzpomínkami, v nichž se mísí dva jazyky, angličtina jeho rodného Irska a francouzština jeho literárního exilu. Tento starý muž se jmenuje Samuel Beckett.

Maylis Besserie popisuje Beckettovy poslední dny formou, která odpovídá spisovatelově stylu. Prostřednictvím strukturovaných deníkových záznamů a rozhovorů se snaží rekonstruovat pobyt literárního velikán v Le Tiers-Temps, kde skutečně žil. I když jde o beletristické zpracování, autorka vychází z dostupných faktů, které interpretuje a domýšlí, jak asi mohl spisovatelův každodenní život vypadat, než dospěl k poslednímu tichu. V osamění a čekání na konec se vlastně Becket stal jednou ze svých románových postav.

Kniha Maylis Besserie nabízí vhodnou příležitost připomenout významného literáta, ale především příležitost představit mladou francouzskou spisovatelku, jejíž práce byla v roce 2020 oceněna Gouncortovou cenou za prvotinu.

Kód Kód: 37343
Kategorie: Beletrie
Nakladatel: Pulchra
Rok vydání: 2021
Jazyk: česky
Počet stran: 176
Typ vazby: vázaná
Formát: 13 × 19 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: