On the black universe – Francois Laruelle, Aleš Čermák

Můžeme doručit do:
4.10.2023
50 Kč 45,45 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Aniž by věděl proč, je člověk, jenž si s sebou nese Vesmír, odsouzen ke Světu a k Zemi. A ani Svět či Země mu nemohou sdělit důvod: jen Vesmír mu odpovídá svou černí a mlčením. (François Laruelle)

On the Black Universe je spekulativně kontemplativní (sonická) fikce – (SK(s)F). Koncept události vychází z textu francouzského filozofa Françoise Laruella, který používá metaforu černého vesmíru k tomu, aby byl schopen opustit úzký koridor, jímž přistupujeme ke Světu, ať už jako filozofové, nebo technologové. Laruellův projekt ne-filozofie si klade za cíl vrátit do lidského myšlení nesmírnou bezpředmětnost. Je výzvou k radikálnímu obnovení lidského, jako toho, jehož počátkem je Černá, Tma.

O černém vesmíru. Lidské základy barvy. Černá barva, černava nekonečného vesmíru – to je temnota. ,,Naši filozofové jsou děti, které se bojí Tmy, bojí se Černé“, píše Laruelle. Člověk oddaný jasným argumentům prosvětluje svým myšlením univerzum a dobývá Svět. Avšak Vesmír zůstává pohroužen ve tmě, v noci. Jako tajemství a nevypočitatelnost může být jen vášní. Po Vesmíru lze toužit, ale nemožno jej ovládnout. – Jan Mota

Kód Kód: 42988
Kategorie: Teorie
Rok vydání: 2018
ISBN: 978-80-270-4633-1
Jazyk: česky, anglicky, francouzsky
Počet stran: 40
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: