Od 4. do 23. prosince máme ve Vojtěšské otevřeno každý den 11:00–19:00! Ke každému nákupu nad 2000 Kč přidáváme zápisník ArtMap jako dárek. Těšíme se na vás!

Nejzasutější vzpomínka na lidi – Mohamed Mbougar Sarr

Novinka
NejzasutejsiVzpominkaNaLidi
Můžeme doručit do:
13.12.2023
498 Kč 452,73 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Mladý (a začínající) senegalský spisovatel Diégane Latyr Faye v Paříži objeví legendární ztracenou knihu Labyrint nelidskosti, vydanou roku 1938. Její autor, vystupující pod jménem či pseudonymem T. C. Elimane, označovaný dobovou kritikou za „černošského Rimbauda“, se po skandálu rozpoutaném vydáním románu beze stopy ztratil. Diégane, fascinovaný knihou i její historií, se vydá po stopách tajemného autora do nedávných temných dob kolonialismu a holokaustu a do nejrůznějších zemí od Francie přes Senegal a Argentinu zase zpět do Francie.
Název románu Nejzasutější vzpomínka na lidi i motto z Divokých detektivů odkazuje na chilského autora Roberta Bolaña. Mbougar Sarr s ním sdílí posedlost literaturou, která se pro mnohé postavy stává důležitější než život sám, i mnohotvárnost psaní. Jeho román o hledání opravdové literatury i osudové lásky je důmyslná literární hra plná skrytých odkazů, citátů a parodií.

Román získal cenu Prix Goncourt

Kategorie: Beletrie
Autor: Mohamed Mbougar Sarr
Nakladatel: Argo
Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-257-4171-9
Jazyk: česky
Počet stran: 400
Typ vazby: vázaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: