Marcel Duchamp / Rozmluvy s Pierrem Cabannem

Můžeme doručit do:
17.6.2024
290 Kč
Skladem (>5 ks)

AKCE! VÁNOČNÍ BALÍČEK S ANTOLOGIÍ TEXTŮ K BIENÁLE VE VĚCI UMĚNÍ 2020 POJĎ BLÍŽ

Marcel Duchamp + Pojď blíž
Původní cena: 680,-
Po slevě 33%: 453,-

 

Kniha je nejrozsáhlejším Duchampovým mluvený komentářem, jehož kouzlo spočívá v jednoduchosti, s jakou svůj komplexní přístup k práci, životu a umění tlumočí. S citáty z této knihy se setkáme jak v učebnici pro základní školu, uvádějící děti do problematiky moderního umění, tak v komplikovaných textech o filozofii umění, estetice a dějinách umění dvacátého století. Duchampovy postoje nabízejí zcela nový pohled na dějiny zobrazování, funkci umění a jsou nutnou četbou pro ty, kdo si chtějí vytvořit názor na bouřlivý vývoj umění ve 20. a 21. století. 

Přelomový význam Duchampova díla zpochybňujícího vývoj umělecké reprezentace, začíná být v širším kontextu uznáván až díky umělcům a teoretikům konceptuálního umění, minimalistického umění a popartu na počátku šedesátých let. V nemalé míře k tomuto přesunu těžiště od sítnicového k mozkovému, jež bylo pro druhou polovinu 20. století příznačné, přispěla tato kniha. 

Kromě rozmluv kniha obsahuje předmluvy Pierra Cabanna ke třem historickým vydáním z let 1966, 1976 a 1995. Spíše než Duchampovy práce se tyto předmluvy relevantně dotýkají přijetí rozmluv a zprostředkovávají nám dobové reakce, jež vyvolaly.

Kategorie: Teorie
Autor: Pierre Cabann, Marcel Duchamp
Editor: Vít Havránek
Nakladatel: tranzit.cz
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-87259-39-9
Jazyk: česky
Počet stran: 158
Typ vazby: brožovaná
Formát: 15 × 21 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: