Krištof Kintera

990 Kč
Momentálně nedostupné

Všechny díly a jejich části realizuje jako vlastní osobní dědictví, které ve vás po celou dobu skrze vaše myšlenky skládá. Seznam poznání, akcí, slov, pocitů. „Žádám vás…,“ říká každým dílem. (Petr Borkovec, z nepublikované básně Kotvař věnované K. K.)

Krištof Kintera (1973) je znám nejen jako výtvarník, ale také jako kurátor a člen uskupení Skrytá tvůrčí jednotka. Určující je jeho schopnost reagovat na problémy doby, dnes již emblematická jsou díla Plumbař, Mluviči, Spotřebiče nebo nedávná upomínka sebevrahům Z vlastního rozhodnutí – Memento mori. Přesvědčivost a naléhavost Kinterovy práce má původ v jeho neúnavném dialogu s každodenností, ve vytrvalém ohledávání vztahu zjevného a skrytého a odhalování absurdity ve zdánlivě samozřejmých situacích. Monografie, uvozená studií Karla Srpa a doplněná Kinterovým rozhovorem s Marianou Serranovou, shrnuje umělcovu samostatnou tvorbu od poloviny 90. let do současnosti, představuje autorův široký záběr jdoucí od akcí ve veřejném prostoru až po jeho kontinuální reflexe média sochy.

Samozřejmostí je stručná biografie a soupis samostatných i skupinových výstav. Kniha vychází ve dvoujazyčné podobě (česko-anglické).

Překlad: Magdalena a Lawrence Wells Grafická úprava: Markéta Kinterová

Kategorie: Vizuální umění
Autor: Karel Srp, Krištof Kintera, Mariana Serranová
Nakladatel: Arbor vitae
Rok vydání: 2012
ISBN: 978-80-87164-96-9
Jazyk: česky, anglicky
Počet stran: 280
Typ vazby: V8
Formát: 225 x 290 mm
Počet ilustrací a příloh: 256
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: