Kmeny 0

999 Kč
Momentálně nedostupné

Nula v názvu naznačuje časový záběr tohoto nového dílu. Jeho hlavní těžiště se nachází mezi roky 1969 a 1989 a podobně jako první KMENY zkoumá české městské subkultury a nezávislé společenské proudy.

Po formální stránce doznala kniha hlavní změny v případě obrazového materiálu. Oproti prvnímu dílu jsme se museli vzdát spojovacího a zastřešujícího prvku v podobě snímků od jednoho jediného fotografa, ale místo toho jsme vstoupili do světa formy neméně silné. Tou je fotografická historická koláž, využívající krásy domácích archivů, stejně tak sofistikovaných obrazů etablovaných autorů. V knize se tak potkává vysoké s nízkým a hrubost s jemností,“ dodává hlavní autor projektu Vladimir 518, který pro sepsání všech kapitol knihy oslovil dalších 24 autorů.

Předmluvy: Nenormalizace – Miroslav Petříček Květiny na hnoji vzrostlé – Vladimir 518

Kapitoly: Máničky – Petr Blažek Trampové – Jan Charvát Teplí – Jan Seidl Underground – Josef Rauvolf Sci-fi – Ivan Adamovič Motorkáři – Petr Drnovský Kinoamatéři – Jiří Horníček Kulturisté – Kamil Fila Folk – Michal Konečný Disent – Adam Drda Počítači – Pavel Kappel Punk – Phil Hell Alternativa – Mikoláš Chadima Ekoaktivisté – Jiří Kulich Lennonisté – Filip Pospíšil Vlajkonoši – Jiří Volek Nová vlna – Petr Hrabalik Auto – Luděk Staněk Metal – František Štorm Skate – Martina Overstreet Alternativní divadlo – Jan Dvořák Veksláci – Adam Havlík Nudisti – Michal Josephy Výtvarníci – Tomáš Pospiszyl Depešáci – Vladimir 518

Fotografie: Karel Cudlín, Ivan Pinkava, Bohdan Holomíček, Tomki Němec, Herbert Slavík, Ondřej Němec, Libuše Jarcovjáková, Roman Sejkot, Jan Šilpoch a další.

Kategorie: Architektura
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: