Instant Presence / Representing Art in Photography

Můžeme doručit do:
25.7.2024
450 Kč
Skladem (3 ks)

Spolu s digitalizací sbírek a redefinováním analogových archivů se objevila celá řada nových témat spojených s problematikou fotografie uměleckých děl. Fotografie tohoto typu uložené ve fototékách uměleckohistorických institucí, v pozůstalostech historiků umění, umělců a fotografů, v archivech, muzeích a galeriích a reprodukované v časopisech a uměleckohistorických publikacích se dnes těší dosud nebývalé pozornosti.

V knize vydané k poctě Josefa Sudka (1896–1976), českého fotografa, který se proslavil zejména fotografiemi orosených oken ateliéru, se potkávají texty zahraničních odborníků zabývajících se dlouhodobě tématem fotografické reprodukce uměleckých děl s příspěvky kurátorů a historiků umění, kteří se specializují na fotografickou tvorbu Josefa Sudka. Šíře a hloubka záběru fotografa, pro nějž byla práce na reprodukcích uměleckých děl jedním ze zdrojů obživy, umožňuje hledat odpovědi na řadu důležitých otázek, týkajících se zprostředkování uměleckých děl pomocí fotografie.

>>> 25. 4. 2018 tuto knihu uvedeme v Knihkupectví ArtMap v Praze s editory Hanou Buddues, Vojtěchem Lahodou a dalšími hosty.

Kategorie: Fotografie
Editor: Hana Buddeus, Katarína Mašterová, Vojtěch Lahoda
Nakladatel: Artefactum
Rok vydání: 2017
Jazyk: anglicky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: