Výdejní okénko e-shopu Artmap knihkupectví JE PRO VÁS OTEVŘENÉ pondělí–pátek 13–18 h nebo po telefonické domluvě +420 773 679 612

Fotograf č. 35 / Žít s lidmi

180 Kč 163,64 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
27.10.2020
Skladem (3 ks)

Člověk reflektuje sama sebe skrze to, co jej obklopuje. Je součástí zvířecí říše, ale sám sebe do ní nezahrnuje. Vyděluje své já od celku a toto postupné vyčleňování ega od obecného kontextu spěje až k dualismu vztahu člověk versus příroda nikoliv člověk jako její vědomě pospolitá součást.

Philippe Descola v přednášce Příliš lidský svět uvádí, že společnost nevlastní přírodu, ale příroda vlastní nás. Hovoří o možnosti přiznat stejná práva jako mají lidé, všem druhům živé i neživé přírody, podobně jako k tomu přistupují komunity a přírodní národy žijící v souladu s krajinou a živými tvory v ní.

Obrazy zvířat provází lidskou kulturu od jeskynních maleb, ale fotografie jakoby se v tomto ohledu nacházela v komplikovanějším postavení novodobého technického nástroje. Klíčová slova fotografie – zvířat evokují v první řadě spektakulární snímky divokých zvířat z exotických končin světa, které svým protagonistům v dlouhodobém horizontu způsobují medvědí službu. Ambicí čísla je navrhnout jiný, nebinární pohled na vztah mezi člověkem a faunou, snažící se reflektovat jeho původní podstatu včetně kontextu dopadů lidské činnosti na něj.

Kód Kód: 6355
Kategorie: Knihy
Nakladatel: Fotograf 07
Rok vydání: 2020
Jazyk: česky
Typ vazby: brožovaná / paperback

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: