Eva Švankmajerová – Jsem malířka

Můžeme doručit do:
18.7.2024
1 390 Kč
Skladem (1 ks)

Chcete-li nahlédnout do tvorby fascinující ženy a umělkyně Evy Švankmajerové (1940–2005), máte jedinečnou možnost. KAVKA právě vydává první obsáhlou monografii této výjimečné osobnosti, malířky, básnířky a výrazné představitelky nejen československého surrealismu. Kniha vznikala v těsné spolupráci s filmařem Janem Švankmajerem, který byl Eviným celoživotním partnerem jak v manželství, tak i ve výtvarné tvorbě. Monografie ukazuje Evu Švankmajerovou jako svébytnou malířku s vlastním hlasem, jejíž tvorba se nikomu a ničemu nepodbízí, nic nezkrášluje a nikomu nelichotí. Umění je pro autorku nástrojem, kterým si vyrovnává své účty se světem, jako žena tvořící převážně v mužském uměleckém prostředí. 

Vedle reprezentativního výběru výtvarných prací napříč tvorbou obsahuje kniha také autorské komentáře, deníkové záznamy a vzpomínky Jana Švankmajera, čímž umožňuje lépe porozumět kontextu a hloubce její tvorby. Vybrané aspekty jejího díla představují ve svých studiích autoři, z nichž většina jsou členy Skupiny českých a slovenských surrealistů, do které Eva Švankmajerová sama patřila. Hlavními editory knihy jsou František Dryje, Bertrand Schmitt, Jan Švankmajer a Šimon Wikstrøm Svěrák.

Vstupte do inspirativního světa Evy Švankmajerové a objevte umění jako prostředek osobní revoluce. Tato monografie slibuje nejen umělecký zážitek, ale i pochopení ženské síly a odvahy vydat se novými neprošlapanými cestami uměleckého světa. 

Kategorie: Knihy
Autor: Jan Švankmajer, František Dryje, Šimon Wikstrøm Svěrák, Bertrand Schmitt
Nakladatel: KAVKA
Rok vydání: 2023
ISBN: 9788090857599
Jazyk: česky
Počet stran: 408
Typ vazby: vázaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: