Cirkus ulice – Dagmar Urbánková

299 Kč 271,82 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Vstupte do Cirkusu Ulice, ten kdo vstoupí, neprohloupí. Směsice lidí, grimas, účesů, čepic, oblečků, tašek, kabelek, látek, zvířátek, botiček, paniček, chlápků, stařečků, fiflen, frajerů, školaček a mnohých dalších. 64 obrazů na víc než 400 tisíc způsobů. Nová skládací, listovací a dokreslovací knížka scénografky, výtvarnice, spisovatelky a autorky Baobabu Dagmar Urbánkové.

Autorské knihy pro děti scénografky, malířky, spisovatelky a pedagožky Dagmar Urbánkové odráží celou škálu její samostatné výtvarné i literární tvorby. Její knižní projekty (Byl jeden dům, Adam a koleno, Chlebová lhota) patří k tomu nejoriginálnějšímu, co v Čechách v této oblasti vzniká a je také srovnatelné se současnou evropskou tvorbou pro děti. Dagmar bohatě využívá své zkušenosti scénografky (divadlo Minor) i svého literárního talentu a dokáže svým knížkám vtisknout neopakovatelnou atmosféru a autorskou celistvost. Od jednoduché proškrabované knížky Byl jeden dům inspirované lidovou říkankou směřovala k výpravnějším scénografičtějším polohám (Chlebová lhota, Adam a kolem). Její nový knižní projekt Cirkus ulice se inspiroval hravým konceptem rozřezávaných stran, který je v historii knihy přítomen už od 19. tého století. Vychází z pozorování lidských typů, které běžně potkává, portrétuje je i s jejich účesy, oblečením, doplňky, zvířaty, taškami, botami i domácími zvířaty. Kromě kresby v něm využívá především koláže pestrých materiálů (papír, listy, kůže, vysušené okvětní plátky, zbytky dekorativních látek). Knihu otevírá básní v próze, která navozuje atmosféru rušné ulice, dopravních prostředků, kakofonického tepu města. Vypráví dítěti, jak různé a zvláštní lidi může potkat. A čeká ho setkání na tisícerý způsob. Dagmar totiž všechny ty lidské typy rozřezala na čtyři díly. Jsou sice ukotveny ve hřbetu knížky, ale děti si listováním v jednotlivých částech mohou svobodně sestavovat nejrůznější legrační osoby na tisíc způsobů.

Cirkus ulice je krásná výtvarná kniha, plná nejrůznějších drobných detailů, pozorování, živosti a hry. Je to knížka, která je naprostým protipólem spotřebního zboží, kterým jsou krmeny dnešní děti. Je to také knížka současná: reflektuje ulici jako pulzující tělo města a v jednotlivých lidech vlastně skládá mozaiku dnešního světa.

Kód Kód: 2048
Kategorie: Dětské knihy
Nakladatel: Baobab
Rok vydání: 2012
Autor: Dagmar Urbánková
ISBN: 978-80-87060-63-6
Počet stran: 76
Typ vazby: kroužková s pevnými deskami
Formát: 15,5 × 31,5 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: