Art in an Unsettled Time / Bohemian Book Illumination before Gutenberg (c. 1375-1450) – Milada Studničková, Maria Theisen (eds.)

520 Kč 472,73 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

V nakladatelství Artefactum Ústavu dějin umění AV ČR vyšla publikace „Art in an Unsettled Time. Bohemian Book Illumination before Gutenberg (c. 1375-1450)“, která vychází z příspěvků stejnojmenného mezinárodního workshopu, který se uskutečnil v listopadu 2013.

Celkem třináct studií v anglickém a německém jazyce přibližuje rozmanitost produkce iluminátorských dílen na přelomu 14. a 15. století, kdy pražská knižní malba dosahovala vrcholné evropské úrovně. Odborníci od nás i ze zahraničí zkoumají, jak reformní hnutí a velké společensko-politické změny husitského období ovlivnily podobu rukopisných knih. Zaměřují se rovněž na vztah obrazu a textu, funkci jednotlivých vyobrazení, výzdobu hojně opisovaných Viklefových traktátů a kladou si otázku, co je to husitská ikonografie.

Mimořádná pozornost je věnována astronomickým a astrologickým manuskriptům. Představeny jsou i některé dosud nepublikované či málo známé bohemikální památky, jako je např. skvostně zdobený list antifonáře, který zakoupilo Metropolitní muzeum umění v New Yorku. (SK)

Kód Kód: 5778
Kategorie: Monografie
Nakladatel: ÚDU AV ČR
Rok vydání: 2018
ISBN: 978-80-88283-15-7
Jazyk: anglicky, německy
Počet stran: 232
Editor: Maria Theisen, Milada Studničková
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: