Adéla Babanová – I have a body there, DVD

Můžeme doručit do:
26.6.2024
290 Kč
Skladem (2 ks)

Detektivní příběh Já tam mám tělo je inspirovaný skutečnou událostí, která se odehrála v roce 2011 v jižní Kalifornii. V moři bylo nalezeno tělo mrtvé ženy, které vypadalo jako tělo šestnáctileté dívky. Policie však vzápětí ženu identifikovala jako Anneku di Lorenzo, osmapadesátiletou herečku a modelku časopisu Penthouse ze 70. let. V tomto skutečném příběhu jsou chybějící místa. Lidé si domýšlejí, co se stalo a proč se dodnes nenašlo vysvětlení této záhadné smrti.

Video Já tam mám tělo se odehrává v současnosti během jedné noci. Mladá Erna (Iveta Jiříčková), herečka erotických šlágrů ze sedmdesátých let, se zjevuje v současnosti a vzápětí umírá v bazénu luxusní vily manželů Otty (Tomáš Petřík) a Alice (Lucie Rotnětínská). Příběh vtahuje diváky do kolotoče událostí, záhad a výslechů několika podezřelých vedených svéráznou vyšetřovatelkou Grétou (Gabriela Míčová). Video pracuje s jazykem televizních seriálů a detektivek, zároveň jej však podvratně narušuje formálními nepatřičnostmi, časovými nesrovnalostmi a dalšími chybami. Video Já tam mám tělo navazuje na předchozí práce autorky Adély Babanové a scenáristů Vojtěcha Maška a Džiana Babana, které vždy oscilují na pomezí reality a fikce, televizní zábavy a thrilleru.

 

Dále hrají: Marie Spurná, Karel Heřmánek ml., Filip Kaňkovský

Režie: Adéla Babanová, scénář: Džian Baban, Vojtěch Mašek, kamera: Martin Ježek, Braňo Pažitka, střih: Hedvika Hansalová, hudba: Džian Baban, produkce: Tomáš Vach, Adéla Babanová

31 min., 2012, DVD, stereo zvuk, 16:9, český jazyk, anglické a německé titulky

Vydala Galerie Jiří Švestka Praha

Kategorie: Ostatní
Typ nosiče: DVD

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: