Skrytá krása detailu II. / Pražské stavby Richarda Klenky, Jiřího Justicha a Josefa Kovařoviče – Pavel Hroch, Zdeněk Lukeš

Můžeme doručit do:
26.6.2024
1 298 Kč
Skladem (3 ks)

Kniha představuje širokou paletu originální výtvarné výzdoby pražských staveb, navržených významným architektem Osvaldem Polívkou (1859–1931) v období kolem roku 1900, tedy v éře pozdního historismu a secese. Polívka je znám jako spoluautor Obecního domu a projektant řady bankovních paláců v centru české metropole, byl rovněž tvůrcem tzv. Nové radnice na Mariánském náměstí. Méně už je známo, že spolupracoval také s řadou pražských stavitelů, jako byli např. Václav Havel nebo Antonín Novotný, na projektech průčelí činžovních domů.
Podrobná fotografi cká dokumentace Pavla Hrocha nás seznamuje s desítkami pozoruhodných detailů, z nichž mnohých si návštěvník Prahy při zběžné prohlídce nepovšimne.
Kniha představuje architekta Polívku a jeho nevšední tvorbu a poté podrobně dokumentuje celky i detaily výzdoby jeho pražských realizací z období 1891–1922. V Dodatcích nechybí soupis všech jeho staveb, curriculum vitae a slovníček jeho spolupracujících výtvarníků a architektů.

Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.

Kategorie: Architektura
Nakladatel: Argo
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-257-3886-3
Jazyk: česky
Počet stran: 304
Typ vazby: vázaná
Formát: 21 × 27 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: