Osobní a veřejné / Pavel Humhal

170 Kč
Momentálně nedostupné

Kniha Pavla Humhala Osobní a veřejné je první knihou nové řady edice navigace, věnované autorským textům současných českých umělců.

Autor v ní popisuje a interpretuje nejen svá vlastní díla, ale i klíčová díla dlouhé řady významných umělců současnosti. Snaží se uchopit a popsat základní strategie současného umění a vychází přitom vstříc i nezasvěcenému čtenáři. Klade řadu s tím souvisejících otázek a jejich odpovědi hledá v širším kontextu globální kultury. Ptá se po smyslu a roli umění v současné společnosti.

Pavel Humhal (*1965) je vizuální umělec, pracující převážně v médiu objektů a instalací. Zajímá se o prostorová řešení, inscenuje situace a jejich záznamy, které vychází ze skutečných sociologických či psychologických poznatků a průzkumů. Studoval malbu na Akademii Výtvarných umění v Praze do roku 1989, kdy přešel do ateliéru monumentální tvorby. Je spoluzakladatelem skupiny Pondělí (1989–1992). Spolupracoval s Galerií MXM, Galerií Jiří Švestka a Karlin Studios. Vedle vlastní výtvarné a pedagogické činnosti dnes působí především ve funkci předsedy výstavní rady Galerie Václava Špály.

Kategorie: Teorie
Autor: Pavel Humhal
Rok vydání: 2009
ISBN: 978-80-87259-00-9
Jazyk: česky
Počet stran: 158
Typ vazby: brožovaná
Formát: 18 x 12 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: