Od 1. prosince až do Vánoc máme ve Vojtěšské otevřeno každý den! Pondělí–pátek 11–19 h a o víkendu 12–18 h. Přijďte!

Obraz, v kterém žijeme

Můžeme doručit do:
30.12.2024
500 Kč
Skladem (3 ks)

Práce studentů studijních programů a oborů fotografie realilzovaných na českých a slovenských vysokých uměleckých školách

Publikace vyšla jako katalog ke stejnojmenné výstavě. Výstava Obraz, v kterém žijeme je součástí Centralizovaného rozvojového projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Výstava, sympozium a publikace prací studentů studijních programů a oborů Fotografie realizovaných na českých uměleckých vysokých školách. Výstavní projekt Obraz, v kterém žijeme představí fotografickou tvorbu téměř 70 studentů všech českých a slovenských vysokých uměleckých škol, na kterých jsou realizovány programy a obory zaměřené na oblast Fotografie.

Volba jednotícího fotografického média souvisí s významnou a neodmyslitelnou úlohou, kterou zastává v moderní interpersonální komunikaci. V současném výtvarném umění je to frekventované médium uměleckého sebevýrazu, přesto je mu věnována mnohem menší pozornost ve výchovně-vzdělávacím procesu než práci s textem či kresbou. Výstava Obraz, v kterém žijeme představuje na jedné straně nutné mapování vývoje tvůrčích aktivit a metodologií kultivace uměleckého talentu na jednotlivých participujících školách. To se děje především v rámci doprovodného sympozia, které se zaměřuje na aktivní a společné hledání cest, jak zdokonalováním výuky výrazového jazyka fotografie mohou vysokoškolská pracoviště přispět k rozvoji vizuální kultury. Samotná výstava je prezentována na ploše téměř 1000 m2 dvou hlavních výstavních institucí v Ústí nad Labem (Galerie Emila Filly a Muzeum města Ústí nad Labem) a je rozdělena do šesti tematických bloků, které reflektují různé pohledy na sledovanou problematiku - diagnostikování symptomů nestability či vychýlení čehokoliv mimo normál, zkoumání institucionálních nebo formálních hranic umění, absolutní zpochybnění již téměř mytizované identity, a to prostřednictvím jejího nabourání banalitou, nedůležitostí, nepodstatností. Jde také o zkoumání změny našeho vztahu k přírodě, krajině, v rámci kterého klademe sebe samých do podivně submisivní polohy, dále o hledání ztraceného času a místa, ale i o sledování toho, co se děje v souřadnicích osobního prožívání a jeho konečného a definitivního zobrazení na fotografii.

Kategorie: Vizuální umění
Editor: Michal Koleček
Nakladatel: Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně
Rok vydání: 2011
ISBN: 978-80-7414-422-6
Jazyk: česky
Počet stran: 336
Typ vazby: vázaná
Formát: 22 x 25 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: