Nejen kruhy / Vizuální přístupy v zobrazování dat a informací – Richard Jaroš, Pavla Pauknerová (eds.)

Vyprodáno u nakladatele
10889 2 nejen kruhy vizualni pristupy v zobrazovani dat a informaci richard jaros pavla pauknerova eds
340 Kč
Momentálně nedostupné

Rychlé šíření digitálních komunikačních technologií vytváří bezprecedentní podmínky nejen pro hromadění a sdílení informací, ale také pro jejich vzájemné prolínání. V době, kdy jsou informace dostupnější než kdykoli dříve, mohou diagramy, mapy a další metody vizualizace nabídnout způsob, jak tyto informace třídit a nalézat v nich smysl, učinit je snáze uchopitelnými a v kýženém případě též užitečnými. Kniha Nejen kruhy kriticky reflektuje aktuální praxi používání informací a dat s důrazem na problematiku vizuálních a grafických výstupů. Obsah publikace je rozdělen na teoretickou a obrazovou část, nechybí ani rozhovory s vybranými odborníky, například se statistikem Tomášem Chrámeckým, datovým žurnalistou Janem Cibulkou, teoretikem Tomášem Markem, grafickými designéry Tomášem Procházkou, Lukášem Fišárkem atd. Grafické řešení Richard Jaroš.

Richard Jaroš je absolventem Ateliéru tvorby písma a typografie UMPRUM, v současné době pracuje jako grafický designér studia Side 2.

Mgr. Pavla Pauknerová je doktorandkou UMPRUM, kde přednáší o dějinách grafického designu a experimentálních polohách současné designérské praxe. Podílí se na výstavních i knižních projektech, publikuje v časopisech Art+AntiquesFotografŽivel aj.

Kategorie: Design
Editor: Pavla Pauknerová, Richard Jaroš
Nakladatel: UMPRUM
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-87989-06-7
Jazyk: česky
Počet stran: 168
Typ vazby: brožovaná / paperback
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: