Návod k obsluze vesmírné lodi Země –⁠ Richard Buckminster Fuller

Můžeme doručit do:
1.7.2022
330 Kč 300 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Fullerova práce se vzpírá jednoduchému oborovému zařazení. Jeho přístup k hledání inovativních a efektivních východisek z globálních problémů (v oblastech bydlení, dopravy, energetiky, ekologie, vzdělávání, chudoby ad.) je ojedinělý svou komplexností. Ta se kromě designérských řešení (Dymaxion House, Dymaxion Car, Dymaxion Map atd.) prokazuje i v dlouhé řadě Fullerových textů. Návod k obsluze vesmírné lodi Země (Operating Manual for Spaceship Earth, 1969) je jedním z autorových čtenářsky nejpřístupnějších titulů, ale zároveň představuje brilantní syntézu jeho celostního pohledu na svět a na úkoly, které leží před designéry. Zkoumá zde velké výzvy, kterým lidstvo čelí: Jak může lidstvo přežít? Jak ovlivňuje automatizace individualizaci? Jak můžeme efektivněji využívat naše zdroje? Autor v textu zpochybňuje koncept specializace, volá po proměně designérského myšlení a nabízí rady, jak vést „vesmírnou loď Zemi“ k udržitelné budoucnosti. Překlad z angličtiny Martin Pokorný. Grafika Kateřina Šuterová.

Richard Buckminster Fuller (1895–1983) byl americký architekt, designér, matematik, prognostik a vizionář. Byl opakovaně vyloučen z Harvardovy univerzity, nejprve pro příliš rušný společenský život, následně pro nedostatek zájmu o studium. Ačkoli neměl kromě krátkého námořního výcviku žádné vyšší odborné vzdělání, obdržel za své dílo téměř padesát čestných akademických titulů.

Edice Katedra vznikla na základě potřeby zpřístupnit českým čtenářům kritické a dnes již zásadní referenční teoretické texty o designu. Edici připravují k vydání Petr Krejzek, Pavla Paunerová a Jaroslav Tvrdoň.

Kód Kód: 39062
Kategorie: Teorie
Nakladatel: UMPRUM
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-275-1038-2
Jazyk: česky
Počet stran: 94
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení