VÝDEJNÍ OKÉNKO – pondělí–pátek 13–18 h. Kontaktovat nás můžete na telefonu 773 679 612.

Křičím: „To jsem já.“ / Příběhy českého fanzinu od 80.let po současnost – Miloš Hroch

490 Kč 445,45 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
11.5.2021
Skladem (> 5 ks)

Knižní publikace Křičím: „To jsem já.“, kterou vydalo v listopadu 2017 nezávislé nakladatelství PageFive, bere vůbec poprvé čtenáře na průzkum málo probádané sféryčeských fanzinů, tedy neoficiálních amatérských časopisů. Nabízí příběhy těch, kteří se nadchli pro první počítačové hry nebo psali sci-fi povídky, obsesivně sestavovali vlastní žebříčky metalové hudby, hardcore je dovedl na pouliční demonstrace nebo si přáli změnit nastavení společnosti vůči ženám. A ze všeho se svobodně vypsali na stránkách svého časopisu.

Bilingvní publikace Křičím: „To jsem já.“ nabízí na ploše 230 stran také unikátní archivní dokumentaci a je rovněž cenným příspěvkem pro zahraniční čtenáře, protože fanzinová kultura mimo angloamerické prostředí není téměř vůbec zmapovaná.

Vydávání fanzinů je nemoc. Nákaza se z Ameriky a klubu fanoušků sci-fi přes britské punkery rozšířila po celém světě a dostala i do Československa. Příznaky a průběh fanzinové horečky v domácím kontextu sleduje autor Miloš Hroch (Radio Wave) v úvodní eseji. A kniha pak v sedmi kapitolách vypráví několik dobrodružných příběhů těch, co se nakazili – mezi nimi byl i hudební publicista a spisovatel Karel Veselý, který knihu opatřil předmluvou.

Přestože všichni hrdinové a hrdinky knihy pocházejí z rozdílných zázemí, zastávají jiné názory a chovají vášeň pro něco jiného, sdílí jedno – fanziny jsou pro ně vyjádřenímvlastní identity, prostorem k sebeurčení. „Publikace má výhodu, že s ní můžeš mávat kolem sebe a křičet ‚to jsem já,‘“ shrnuje v knize esenci takových tiskovin jeden fotograf, představitel nejmladšího proudu fotozinů. Zatímco se vedou diskuze o zániku tištěných médií, mikrokosmos nezávislého tisku se rozpíná – a kniha Křičím: „To jsem já.“, na kterou editorsky dohlížel Pavel Kroulík (Respekt), je vstupní branou do této sféry. 

Kód Kód: 4842
Kategorie: Autorské knihy
Nakladatel: Page Five
Rok vydání: 2017
Autor: Miloš Hroch
ISBN: 978-80-270-2942-6
Jazyk: česky, anglicky
Počet stran: 230
Typ vazby: brožovaná / paperback
Editor: Miloš Hroch, Pavel Kroulík, Daphne Carr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: