revue Prostor č. 120

Delivery to:
18/06/2024
230 Kč
In stock (>5 pcs)

K 40. výročí našeho časopisu jsme se rozhodli dát prostor novinářské obci, aby se v proudu redakčních, ale také akademických uzávěrek na chvíli zastavila a zamyslela nad stavem své profese. Mělo to být číslo o výzvách žurnalistiky, ale mnohem častěji tu zazní pojem krize. Ujel novinařině vlak s nástupem digitálního věku? Pustoší ji vpád politicky motivovaných oligarchů? Nebo je problém přímo v její tradici, například v iluzích o vlastní nezávislosti? Co z toho soudí mediální experti a expertky jako Marína Urbániková, David Klimeš, Johana Kotišová nebo Ondřej Neumann a čím jim kontrují zkušení novináři a novinářky jako Tereza Šídlová, Stanislav Biler, Sabina Slonková, Jakub Szántó či Jiří X. Doležal?

A jakým výzvám čelí novinářská obec ze sousedních zemí? Exkluzivně přinášíme popis současných mediálních scén v jedenácti vybraných zemích od Německa přes země střední či jihovýchodní Evropy, včetně Srbska, Bosny, Kosova či Moldavska až po Ukrajinu nebo Gruzii. Předpokladem nezávislé žurnalistiky je svoboda slova, která není samozřejmostí ani v našich končinách, proto se v čísle obracíme i do nedávných časů. Zavzpomínáme na samizdatovou historii revue Prostor, která letos oslavila 40. ročník, abychom pátrali po smyslu vlastního média vstříc globálně nejisté budoucnosti. 

 

// Apro, Benedikovič, Biler, Bodziony, Boháč, Bureš, Doležal, Dvořák, Faltejsek, Fojtík, Forró, Hejný, Hučko, Jamriskó, Jančúch, Jaroš, Josek, Jirák, Jungrová, Kadlecová, Kevanishvili, Klicperová, Klimeš, Kolomazník, Kotišová, Krupař, Lang, Lohse, Martínková, Měšťánková, Motal, Nani, Neumann, Nevyhoštěný, Novotná, Orten, Ostapovets, Pavlović, Rasch, Rexha, Seltenreich, Sládek, Slonková, Sodomková, Sokol, Soukeníková, Styl //

Category: REVUE PROSTOR

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field: