Na počátku bylo bahno – Ivan van Chrasten

Delivery to:
24/07/2024
330 Kč
In stock (3 pcs)

Legenda o vzniku světa, v níž rezonují zapomenuté pověsti lidí, jejichž kultura se rozvíjela tam, kde v západní Eurasii les ustupuje křoví. 
V mýtech žije starodávný způsob vnímání světa, který zrál v teple večerních ohňů, daleko od vědy i mocichtivého náboženství. Každá kultura má své legendy, ale jenom tam, kde lidé v zemi zakořenili pevněji než duby, rozkvetly příběhy o vzniku světa. Národy, které se v nedávné minulosti musely přestěhovat, takové příběhy poztrácely cestou a jejich mytologie začíná příchodem na nové území. Tato jizva v paměti se někdy hojí velmi dlouho a ono „nedávno“ může být vzdálené déle, než tisíc let. Únava z daleké cesty úplně neodezní, dokud nevyraší nové vyprávění o počátku světa. 
Mít vlastní kosmogonický mýtus je tak dobré, jako mít svoji světovou měnu. Obojí se může přizpůsobit vašim potřebám... 

Mimořádná péče byla věnována vzhledu knihy: Tisková předloha byla ručně vysázena originálním trnovým písmem, text zároveň plní úlohu ilustrací. Publikace představuje ucelený, pečlivě rozvážený koncept, jehož nedílnou součástí jsou i čísla stran, nebo například tiráž. Kniha je vytištěna na silném, v čase stabilním papíru Arctic volume ivory, jehož jemná barva čerstvé mamutoviny leží mezi bílou a champagne. Kvalitní pevná šitá vazba je samozřejmost.

Category: Artist’s Books
Author: Ivan van Chrasten
Publisher: Ivan van Chrasten
Publication date: 2014
ISBN: 978-80-260-7160-0
Language: Czech
Pages: 108
Type: hardback
Format: 16,9 × 22 cm

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field: