Fotografie především – Lukáš Bártl, Petra Trnková (edd.)

Delivery to:
17/07/2024
245 Kč
In stock (2 pcs)
Dějiny fotografie by mohly být zároveň dějinami zápasu o její uznání jako takzvaného vysokého umění. To přišlo velmi pozdě a se stejným zpožděním se na fotografii začalo nahlížet jako na sbírkový umělecký předmět hodný zájmu historiků umění. 
V domácím, ale i ve světovém kontextu byla jednou z prvních institucí, jež fotografii v tomto ohledu „vzala na milost“ Moravská galerie v Brně, kam do čela sbírky fotografie nastoupil v roce 1968 Antonín Dufek a jako emeritní kurátor zde působí dodnes. 
Z velké části to byla právě jeho činnost, která české (a slovenské) fotografii vytvořila pevné místo v rámci dějin umění a také dokázala českou fotografii zviditelnit a proslavit v zahraničí. 

Tato publikace je tak poctou osobnosti Antonína Dufka a jak jinak, je zcela věnována fotografii. 
Kniha obsahuje třináct studií předních historiků a teoretiků umění, které doprovází rozsáhlý rozhovor s Antonínem Dufkem a také jeho výběrová bibliografie.

Category: Photography
Author: Vojtěch Lahoda, Karel Císař, Martina Lehmannová, Petra Trnková, Jiří Pátek, Jan Michl, Pavla Pečinková, Mahulena Nešlehová, Lucia L. Fišerová, Barbora Kundračíková, Bohunka Koklesová, Lubomír Konečný, Lukáš Bártl
Editor: Lukáš Bártl, Petra Trnková
Publisher: Barrister & Principal Masarykova univerzita Brno
Publication date: 2018
ISBN: 978-80-7485-149-0
Language: Czech
Pages: 196
Type: paperback
Format: 16 × 23 cm

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field: