Výdejní okénko pro osobní odběr objednávek z e-shopu knihkupectví ArtMap je OTEVŘENO pondělí–pátek 13–18 h nebo po domluvě na tel. 773 679 612

Věčný kalendář Milana Kohouta + plakát

2 999 Kč 2 478,51 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
4.11.2020
Skladem (4 ks)

Ofsetový reprint více než 370 litografií vychází v nákladu 100 kusů číslovaných a signovaných autorem. Ke kalendáři náleží také reprint původního plakátu (50 x 70 cm).
Výtvarná redakce Zuzana Mašková, vytiskla tiskárna H.R.G. na papír Arcoprint Milk White od společnosti Fedrigoni. Kalendář je uložen v krabičce kašírované plátnem od společnosti Crocus group.

... Plátěná krabička, která se vejde do otevřené dlaně, ukrývá na 370 originálních litografií o skromném rozměru 7 x 13 centimetrů. Horní třetina každé karty má bílý podklad, do kterého je malířovou rukou vepsané datum, ovšem bez letopočtu – proto věčný! Spodní dvě třetiny zabírá obraz. Karty jsou řazeny jedna za druhou chronologicky podle data a s kalendářem se pracuje velmi jednoduše: karta opatřená aktuálním datem se zapře o čelní stranu plátěné krabičky (nebo se jinak vystaví) a druhého dne se zasune na konec řady.

Věčný kalendář vznikal mezi lety 1979–1985 a přirozeně je vybaven především krásnými vedutami z různých koutů Šumavy. Jenže klasifikovat dílo jako pouhý kalendář je mylné. Hned z prvního otevření plátěné krabičky je zřejmé, že 370 litografií je především soukromou galerií děl Milana Kohouta, do níž vás autor laskavě zve. A pokud začnete (oproti návodu sepsanému výše) kartami listovat a probírat se jimi soustavněji, soustředěněji, zjistíte, že název díla je přinejmenším zavádějící.

Kód Kód: 6128
Kategorie: Ostatní
Nakladatel: Bylo nebylo
Rok vydání: 2019
Autor: Milan Kohout
Jazyk: česky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: