Slavnost květů s kocourkem Kosmosem –⁠ Hiromi Ogata

Můžeme doručit do:
29.5.2024
389 Kč
Skladem (>5 ks)

Pokračování příběhu s kocourkem Kosmosem!

 

Japonská malířka Hiromi vytvořila originální knihu pro české čtenáře. Poutavé příběhy s kocourkem Kosmosem jsou plné tvoření a her se zvukomalebnými slovy, které vám otevřou nový svět.

 

Okolo nás vždycky něco nějak zní. Jsou zvuky, které se slyší. Některé se ale neslyší, zato se „vidí“, „cítí” nebo „představují”. V japonštině se popisují všechny tyto zvuky slovy. V této zvukomalebné knize jsou uvedené jen příklady, které se používají běžně. V Japonsku však často lidé tvoří nová slova podle aktuální situace a osobního pocitu. A druzí si jejich význam představují a zkouší uchopit, o čem je řeč a díky tomu se vzájemně obohacují. Nejde tedy o správné či nesprávné používání jazyka, ale jak zní svět podle vás.

A nejenom v japonštině. Můžeme to dělat i my… třeba jako Karel Čapek, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Zvuky, pocity, metodické a rytmické kadence převáděl do slov, vytvářel nová slova, hrál si s nimi a maloval slovy, aby jeho jazyk nebyl jen jazyk informací, ale aby budil ve čtenáři představivost a cit. A dělal to tak krásně, že si ho zamilovaly generace dětí i dospělých. 

 

Prolistuje si zvukomalebnou knížku virtuálně zde!

Kategorie: Knihy
Autor: Hiromi Ogata
Nakladatel: Pavel Janšta - HiP, ArtMap
Rok vydání: 2021
Jazyk: česky
Typ vazby: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: