Rekrut 244 – František Tichý

Novinka
Rekrut 244 titulka
Můžeme doručit do:
12.10.2022
370 Kč 336,36 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Svět blízké budoucnosti trpí změnami klimatu, válkami a nekonečnými uprchlickými vlnami. Za vysokou zdí, která chrání starý kontinent od nebezpečného světa tam venku, se ale žije šťastně a pohodlně. Lidé v propojených urbánních zónách vědí, čeho se vyvarovat, vědí, jak žít zdravě, jak zacházet se svými emocemi. Jejich život řídí a chrání dokonale propracovaný Systém. Čtrnáctiletý Jony se v něm pohybuje jako doma. Jednoho dne je ale vybrán pro tajnou armádní misi. Má zaběhnout nový program na ochranu země. V každém systému se ale čas od času objeví nějaká trhlina...

František Tichý začal román psát těsně před vypuknutím covidové pandemie. Otázky související se závislostí nových generací na digitálním světě, které si pokládal, náhle dostávaly nové, nečekané rozměry. Co znamená dokonalá kontrola a stálé připojení? Kde jsou hranice zodpovědnosti i svobody státu a jednotlivce? A kde je skutečné nebezpečí: v těch, kteří námi manipulují, nebo v nás samotných?

Kniha završuje volnou trilogii pro dospívající čtenáře autora Františka Tichého s ilustracemi Stanislava Setinského: vyprávění z minulosti (Transport za věčnost), přítomnosti (Labyrint nedokončených setkání) a aktuální sci-fi příběh.

Kód Kód: 39893
Kategorie: Dětské knihy
Nakladatel: Baobab
Rok vydání: 2022
Autor: František Tichý
ISBN: 978-80-7515-143-8
Jazyk: česky
Počet stran: 326
Typ vazby: brožovaná
Ilustrace: Stanislav Setinský

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: