Komfort Mag 08 — No Fantasy

199 Kč
Momentálně nedostupné

Chce to hodně odvahy říct o uměleckém časopise, že to, co přináší není dílem představivosti. Že je to dokonce bez fantazie. Po čtyřech letech působení časopisu Komfort však už bereme jeho obsah i samotnou existenci jako fakt a surovou realitu. Není to snění, s každým číslem vzniká nové dílo. Osmé číslo Komfortu je stejné jako to minulé „double“ obrazové tělo s vloženou přílohou – textovou duší – v podobě dalšího sešitu. Osvědčilo se to, a tak tloustneme. V letošním roce se navíc můžeme pochlubit tím, že byl náš časopis jako jediný z ČR vybrán kurátory nizozemského festivalu nezávislých periodik Facing Pages jako jeden z 25 nejpovedenějších magazínů mimo mainstream.

V novém čísle uvidíte kromě autorských souborů i díla vytvořená na podnět redakčního vedení Komfortmagu. Jedná se převážně o mladé a perspektivní autory, ale i respektovaná jména tuzemské výtvarné scény. Díla obou generací se tak dostávají do podnětných souvislostí.

V připravovaném vydání mícháme rozsáhlé soubory několikanásobné držitelky ceny Nejkrásnější kniha roku – ilustrátorky Michaely Kukovičové s foto příběhem nezkrotného enfant terrible Adama Holého, na subtilní snové krajiny Islandu nahlíží fotografka Johana Pošová. Komfort se tentokrát rozhlíží i po progresivní slovenské výtvarné scéně, kterou zastoupí ilustrátorka Světlana Fialová nebo dvojice Dávid Demjanovič – Jarmila Mitríková, jež vytváří velké snové výjevy pomocí osvědčené kutilské metody pájení. Nesentimentální pohled na život ve veřejném prostoru v bývalém Východním bloku zase nabídnou fotografie původem holandské Košičanky, Ilah van Oijhen.

Kategorie: Knihy
Nakladatel: Občanské sdružení Komfort Mag
Rok vydání: 2012
Jazyk: česky, anglicky
Počet stran: 224
Typ vazby: brožovaná vazba
Formát: 16 x 22 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: